Tipy na vianočné darčeky pre tvorcov

Tipy na vianočné darčeky pre tvorcov

Ak máš vo svojom okolí tvorivú dušu, ktorú chceš na Vianoce potešiť darčekom, ktorý podporí jej kreativitu (je úplne jedno, akej kreatívnej činnosti sa venuje), alebo ty sám/a premýšľaš nad tým, čo by ťa pod stromčekom potešilo (alebo sa ťa to mama pýta už od polovice októbra ako tá moja😄) mám pre teba niekoľko tipov na overené aj menej tradičné darčeky, ktoré určite potešia nejedného tvorivca.

Začiatky v digitálnom umení – Ako ušetriť pri kúpe iPadu a na čo si dať pozor pri kúpe použitého / repasovaného modelu

Začiatky v digitálnom umení – Ako ušetriť pri kúpe iPadu a na čo si dať pozor pri kúpe použitého / repasovaného modelu

Keď som napísala prvú časť tohto blogu o tom, na čo sa zamerať pri kúpe iPadu, ani by mi nenapadlo, že o pár týždňov sa ma táto téma bude týkať tiež.

Napísala som teda pokračovanie, v ktorom som zhrnula tipy ako ušetriť pri kúpe iPadu, na čo sa zamerať pri kúpe repasovaného modelu a na čo si dať pozor pri kúpe tabletu od ruky.

Ak plánuješ v najbližšej dobe kúpu nového iPadu, určite si prečítaj aj túto druhú časť článku – budeš mať viac informácií, ktoré ti pomôžu pri rozhodovaní.

Začiatky v digitálnom umení – Na čo sa zamerať pri výbere iPadu

Začiatky v digitálnom umení – Na čo sa zamerať pri výbere iPadu

Ak uvažuješ o tom, že sa začneš z nijakého dôvodu venovať digitálnej ilustrácii, pravdepodobne snívaš o kúpe nového iPadu a už sa vidíš, ako vytváraš úžasné obrázky v Procreate, že? 😉

No na trhu sa to iPadmi len tak hemží, každý má iné parametre, inú cenu, je v tom trochu neporiadok a vybrať si ten správny nie je úplne najľahšia vec na svete. Hlavne keď vieme, že to nie je záležitosť za 20€, ale finančne náročnejšia kúpa veci, ktorá nám bude verným spoločníkom pri tvorení niekoľko rokov.

Rozhodovanie môže byť, hlavne pre začiatočníka, zložité a preto vám dnes prinášam niekoľko tipov a kritérií, ktoré vám pomôžu pri výbere. V tomto článku sa pozrieme na rôzne typy iPadov, ceny, veľkosť pamäte a displeja, a dokonca aj na to, či je lepšie investovať do nového alebo repasovaného iPadu. Podelím sa tiež o svoju vlastnú skúsenosť s kúpou môjho prvého iPadu, ktorý používam dodnes.

Jesenná kolekcia 2023

Jesenná kolekcia 2023

Najnovšia kolekcia látok, ktorú sme pripravili spolu s Needles v Banskej Bystrici, na vás dýchne atmosféru lesa a jesenných záhrad. Vzory v kolekcii sú už tradične v minimalistickejšom štýle, hravé a elegantné zároveň, v štýle, ktorý osloví deti aj dospelých, chlapcov aj dievčatá. Poďme na to!

Začiatky v digitálnom umení – Potrebuješ drahé vybavenie?

Začiatky v digitálnom umení – Potrebuješ drahé vybavenie?

Rozmýšľaš nad tvorbou vlastných ilustrácií a opakovateľných vzorov? Ale nevieš ako začať? Ja sama som si tým prešla a je veľmi ťažké zorientovať sa v spleti všetkých rád a tipov, ktoré človek nájde na internete. Pripravila som teda niekoľko blogových príspevkov, v ktorých som zhrnula odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávam od svojich followerov, a ktoré ti môžu pomôcť začať. Prvý z nich je zameraný na tipy, ako ušetriť na hardwari a softwari, keď s pattern designom, ilustráciami či grafickým dizajnom začínaš.

Kreatívny život očami tanečnice, profesorky na konzervatóriu a tvorivej mamy Barbory Tirpák

Kreatívny život očami tanečnice, profesorky na konzervatóriu a tvorivej mamy Barbory Tirpák

V druhej časti mojej novej série „Kreatívnych rozhovorov“ so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi sa opäť budeme rozprávať o kreativite, kreatívnom živote a tvorení s deťmi. Mojim hosťom bude krásna, neskutočne príjemná a vždy dobre naladená žena, tanečnica a mamina dvoch malých detí Barborka Tirpák, ktorá stojí za Instagramovým profilom @mummy_creative_handmade.

Kreatívny život očami slovenskej ilustrátorky Martiny Gabaríkovej

Kreatívny život očami slovenskej ilustrátorky Martiny Gabaríkovej

Vitajte pri prvom diely z mojej novej série (aspoň teda dúfam, že z toho bude séria 😉) rozhovorov s ľuďmi, ktorých pokladám za inšpiratívnych a zaujímavých.

A mojim prvým hosťom je krásna a talentovaná žena, ilustrátorka, posledný rok a pol aj mamina a dovolím si povedať, že aj moja dobrá kamarátka (hoci naživo sme sa ešte nikdy nestretli 🙈) Martina Gabaríková, ktorú poznáte aj pod umeleckým menom Adžuši Art.

10 vecí, ktoré zabíjajú kreativitu a vedú k tvorbe kreatívneho bloku

10 vecí, ktoré zabíjajú kreativitu a vedú k tvorbe kreatívneho bloku

Kreatívny blok nie je mýtus. Je to normálna súčasť života každého umelca, no v rôznych podobách sa s ním môže stretnúť každý z nás. Mne samej sa to stalo už niekoľkokrát. Preto som sa rozhodla v nasledujúcom článku venovať práve veciam, ktoré potláčajú, až zabíjajú kreativitu a vedú k vzniku kreatívnych blokov. Sú to moje vlastné postrehy a skúsenosti a možno vám pomôžu v prípade, že na vás opäť bude liezť nejaký kreatívny blok.

Veľké kúzlo: Ako žiť kreatívny život

Veľké kúzlo: Ako žiť kreatívny život

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo to znamená „žiť kreatívny život“? Mnohým z nás sa kreativita spája len s umelcami. S kreslením, maľovaním, spevom a tancom, či písaním kníh. No obrovskou pravdou je, že kreativitu vo svojom živote potrebuje každý z nás. V tomto článku sa spoločne pozrieme na to, čo ten kreatívny život vlastne je, čo nám pomôže kreatívne žiť a čo je na tom všetkom také kúzelné.

Výhody a nevýhody rastrovej a vektorovej grafiky: Čo je lepšie?

Výhody a nevýhody rastrovej a vektorovej grafiky: Čo je lepšie?

Stretli ste sa už so slovami „vektor“ a „raster“ alebo „vektorová“ a „rastrová grafika“? Pokiaľ sa pohybujete vo svete grafiky a digitálnej ilustrácie, predpokladám, že tieto slová sú vám známe. No ak patríte do skupiny ľudí, ktorí s grafikou začínajú, alebo s ňou nepracujú, pravdepodobne vôbec netušíte, o čom hovorím. V tomto článku sa dozviete, čo tieto pojmy znamenajú, prečo sú pre grafický svet také dôležité a prečo by ste o nich mali aspoň čo-to vedieť.

Farebná jar – Jarná kolekcia 2023

Farebná jar – Jarná kolekcia 2023

Predstavujem vám najnovšiu kolekciu s názvom Farebná jar! Je plná hravých a veselých jarných vzorov a žiarivých farieb, ako slnečná žltá, svieža zelená a jemné odtiene fialovej a ružovej. V kolekcii nájdete obľúbené húsky, zajkov, či veľkonočné vajíčka zdobené kvetmi.
Vzory sú jednoduché, ale roztomilé, ideálne pre tých, ktorí majú radi nenápadnú eleganciu s hravými prvkami. V Needles nájdete 16 vzorov z tejto kolekcie v žiarivejších aj tlmenejších farbách, ktoré si môžete dať vytlačiť na vašu obľúbenú látku už od 1 metra.

Nie je farba ako farba

Nie je farba ako farba

To, že nie je farba ako farba, platí vo svete grafického dizajnu do bodky. Týka sa to takmer všetkých spôsobov tlače, no ja sa dnes budem venovať najmä farbám v surface pattern dizajne, alebo teda v textilnom designe. Prečo? Často sa totiž stáva, že si človek vyhliadne pekný obrázok alebo opakovateľný vzor (pattern), ktorý sa rozhodne vytlačiť…

Valentínske srdiečka

Valentínske srdiečka

Niekto ho miluje, niekto neznáša a niekomu je úplne jedno, či nejaký Valentín je, alebo nie. Ja osobne som ho dlho úspešne ignorovala (a možno v tom čase ani nebol až taký populárny, neviem….), až kým som nespoznala svojho muža. Nikdy nezabudnem na náš prvý Valentín, keď som celá nervózna išla prvý krát na návštevu k jeho rodičom…